Psychosomatika v knihovně

Přednášející :
Mgr. Petra Bubeníková, fyzioterapeutka
Mgr. Barbora Kinclová, fyzioterapeutka
Mgr. Veronika Roudná, psycholožka a psychoterapeutka
MUDr. Jana Marvanová, psychiatrička a psychoterapeutka

 

Anotace:
Péxis ve spolupráci s ústeckou knihovnou zve širokou veřejnost na besedu o psychosomatice i na dopolední seminář zaměřený na problematiku a prevenci bolestí zad a pohybového aparátu.

Pro zdravá záda a tělo
9:30 - 11:30 hodin, Přednáškový sál budovy knihovny v ulici W. Churchilla 3
Problémy se zády, bolesti hlavy a další jsou v naší populaci velmi rozšířené napříč generacemi. Přitom my sami můžeme svými pohybovými návyky a stereotypy přispívat k obtížím nebo je naopak včas a úspěšně řešit. Pod vedením zkušené fyzioterapeutky se můžete dozvědět více o tom, jak v běžném životě předejít nebo napravovat bolesti zad a celého těla, jak a proč souvisí také se stresem a naší psychikou. A co víc, můžete si vyzkoušet malé cvičení s prvky Školy zad. Dozvědět se, na co si dát pozor při stoji, chůzi, sezení, práci či sportu i jaké jsou správné pozice či pohybové návyky při práci a běžných denních aktivitách. Diskuse i cvičení bude zaměřeno dle potřeb účastníků, vítáni jsou senioři, maminky na mateřské dovolené, lidé, pracující v různých profesích...

Beseda o psychosomatice
17:00 - 19:00 hodin, Přednáškový sál budovy knihovny v ulici W. Churchilla 3
Co je to psychosomatika a jak ji pojímají odborníci ústeckého Centra psychosomatické péče Péxis i další zdravotnická pracoviště? Představíme vám naše zkušenosti a principy psychosomatického přístupu v léčbě, který není ničím novým ani všespasitelným. Tento přístup znovu připomíná důležité faktory v léčbě, jako je komunikace, spolupráce a přemýšlení v souvislostech, ne pouze zaměření léčby na jednotlivé příznaky nemoci. Přijďte se zeptat, diskutovat či sdílet svoji zkušenost s nemocemi, léčbou i zdravím. Pojetí léčby, zdraví a nemoci z pohledu psychologa představí klinická psycholožka, psychoterapeutka a vedoucí Centra Péxis Mgr. Veronika Roudná, z pohledu fyzioterapeuta pohovoří Mgr. Barbora Kinclová a k diskusi se připojí i další členové týmu Centra Péxis.

Pro koho je seminář určen:
Pro širokou veřejnost

Kde:
Severočeská vědecká knihovna, přednáškový sál budovy v ulici W. Churchilla 3

tel.: 702 057 975
e-mail: info@pexis.cz

 


Termín:
Středa 10.října 2018 
9:30 - 11:30: Pro zdravá záda a tělo
17:00 - 19:00: Beseda o psychosomatice

Cena:
Zdarma 
Dotováno Ústeckým krajem
(Platba na místě v hotovosti)