Přehled akcí

 

Aby tělo nebolelo aneb neničte se prací

9.10.2019

středa 17:00h

Workshop ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou, na kterém se dozvíte o způsobech, jak předcházet problémům pohybového aparátu způsobených nesprávnými pohyby či přetížením během pracovní doby. Je určený pro všechny, kteří mají jednostrannou práci (sed u počítače, sed v autě, obsluha přístrojů), těžkou práci (manipulace s těžkými předměty) nebo práci, při níž pociťují bolesti.
vede: Mgr. Barbora Kinclová
fyzioterapeutka

 

Cvičení pro seniory

6.11.2019

středa 10:00h

Ukázka cvičební jednotky zaměřené na seniorskou věkovou skupinu ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou. Účastníci si během hodiny protáhnou tělo, zkusí posilovací cviky na oslabené části těla, vyzkouší stabilitu a relaxační cviky. Cvičení bude probíhat s ohledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu cvičících, pod dohledem dvou fyzioterapeutů.
vede: Mgr. Petra Bubeníková
fyzioterapeutka

 

Funkční trénink a protažení

20.11.2019

středa 16:00h

Sportujete vy nebo vaše děti? Správný sportovní trénink z pohledu fyzioterapeuta. Seminář určený především pro sportovní trenéry, učitele TV a rodiče malých sportovců.
vede: Mgr. Karolína Podhorská
fyzioterapeutka

 

Psychosomatika a stres

28.11.2019

čtvrtek 17:00

O psychosomatice i stresu už toho bylo napovídáno a napsáno hodně, bývá jimi označováno kde co. Klinická psycholožka a psychoterapeutka poví o zkušenostech a principech psychosomatického přístupu v léčbě. Tento přístup znovu připomíná důležité faktory v léčbě, jako je komunikace, spolupráce a přemýšlení v souvislostech, ne pouze zaměření na jednotlivé příznaky nemoci. Jednou z takových souvislostí nejrůznějších onemocnění bývá stres a náročné životní události, které nejde ze života odstranit. Máme ale možnosti, jak se s nimi vyrovnávat a snižovat neblahé důsledky chronického stresového nastavení na naše zdraví - psychické i tělesné. Workshop ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou.
vede: Mgr. Veronika Roudná
fyzioterapeutka

 

Bálintovská skupina pro pomáhající profese

13.11.2019

středa 13:00h

Rádi bychom umožnili lékařům a ostatním kolegům pracujícím ve zdravotnictví poznat pozitivní účinky supervizních bálintovských skupin. Přijďte se setkat s kolegy z dalších oborů, sdílet náročná témata i pozitivní zkušenost a inspiraci v léčbě a komunikaci s pacienty.
vede: PhDr. Milan Kinkor
psycholog, psychoterapeut, supervizor, kouč a lektor

 

Relaxační středa v Péxis

 

středa 17 hod

Prostor pro relaxaci a odpočinek pro tělo i duši s využitím relaxačních metod a dalších “tělových technik”.
vede: Mgr. Veronika Roudná
psycholožka a psychoterapeutka

 

 

Hostující semináře

Centrum PÉXIS nabízí prostory pro pořádání seminářů jinými subjekty, které pak plně zodpovídají za obsah a organizaci akce.

 

tel.: 702 057 975
e-mail: info@pexis.cz