Přehled akcí

 

Běhání s fyzioterapeutkou aneb běhejme do pohody

30.9.2020

středa 16:00h

Seminář ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou určený pro amatérské běžce, začátečníky, pokročilé, pro ty, co mají rádi pohyb, své tělo a chtějí se o něm něco dozvědět. Rádi běháte a nejste si jisti vlastní technikou? O správné technice běhu se dozvíte od zkušené fyzioterapeutky a sportovkyně. Řeč bude i o protažení svalů, balančním kompenzačním cvičení, teorii běhu v různých terénech. Zvídavé otázky jsou vítány.
vede: Mgr. Karolína Podhorská
fyzioterapeutka

 

Zdravé pánevní dno                 ZRUŠENO

22.10.2020

čtvrtek 17:00

Vše, co jste kdy chtěli vědět o pánevním dnu a báli jste se zeptat. Praktický seminář ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou zaměřený na problematiku svalů pánevního dna a obtíže spojené s jejich špatnou funkcí z pohledu fyzioterapie. Kromě základní teorie probereme i nejčastější problémy jako jsou inkontinence, funkční sterilita, bolesti při menstruaci a další. Seminář je určen pro ženy i muže, kteří mají výše zmíněné potíže nebo jim chtějí včas předejít.
vede: Mgr. Barbora Kinclová
fyzioterapeutka

 

Cvičení pro seniory                 ZRUŠENO

4.11.2020

středa 10:00h

Ukázka cvičební jednotky zaměřené na seniorskou věkovou skupinu ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou. Účastníci si během hodiny protáhnou tělo, zkusí posilovací cviky na oslabené části těla, vyzkouší stabilitu a relaxační cviky. Cvičení bude probíhat s ohledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu cvičících, pod dohledem dvou fyzioterapeutů.
vede: Mgr. Petra Bubeníková
fyzioterapeutka

 

Nemoc, bolest a psychosomatika (aneb “Co na to Péxis?”)

25.11.2020

středa 17:00h

Beseda ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou s týmem psychosomatického centra Péxis o zdraví a nemocech - psychických i somatických, o vlivu životního stylu, pohybu, stresu, vztahů i našich postojů, emocí a myšlenek na naše zdraví.
Termínem psychosomatika bývá označováno kde co, což může člověka, který hledá pomoc v nemoci, spíše zmást. Odborný tým z psychosomatického centra (lékařka, psycholožky a fyzioterapeutky) přiblíží přístup, který není alternativní ani všespasitelnou metodou, ale léčebným přístupem, který znovu připomíná důležité faktory v léčbě nemocí, jako je komunikace, spolupráce s pacientem i mezi obory a přemýšlení v souvislostech, místo pouhého zaměření se na jednotlivé příznaky nemoci.
Tým centra tvoří zkušení, odborně vzdělaní zdravotníci, kteří se nezříkají odborných metod a nástrojů běžné medicíny, ale snaží se je ve spolupráci s pacientem individuálně využít.
Vzhledem k aktuální situaci proběhne seminář on-line formou.
vede: Tým PÉXIS
 

 

Home office - co na to vaše tělo

17.12.2020

čtvrtek 17:00

Zůstali jste pracovat doma místo v kanceláři a vašemu tělu se to nelíbí ? V naší on-line přednášce ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou se dozvíte o způsobech, jak předcházet a řešit problémy pohybového aparátu způsobené nesprávnými pohyby či přetěžováním nejen během home office. Po úvodní teoretické části bude dostatek prostoru na vaše dotazy a třeba si i zacvičíme.
vede: Mgr. Barbora Kinclová
fyzioterapeutka

 

Stres a úzkost z psychosomatické perspektivy

10.11.2020

úterý 16:00h

Třídílný edukativní prožitkový seminář zaměřený na stres a jeho zvládání.
Vzhledem k aktuální situaci proběhne seminář on-line formou.
vede: PhDr. Jana Jandová
psycholožka

 

Bálintovská skupina pro pomáhající profese

11.11.2020

středa 13:00h

Rádi bychom umožnili lékařům a ostatním kolegům pracujícím ve zdravotnictví poznat pozitivní účinky supervizních bálintovských skupin. Přijďte se setkat s kolegy z dalších oborů, sdílet náročná témata i pozitivní zkušenost a inspiraci v léčbě a komunikaci s pacienty.
Vzhledem k aktuální situaci proběhne seminář on-line formou.
vede: PhDr. Milan Kinkor
psycholog, psychoterapeut, supervizor, kouč a lektor

 

Relaxační středa v Péxis

 

středa 17 hod

Prostor pro relaxaci a odpočinek pro tělo i duši s využitím relaxačních metod a dalších “tělových technik”.
vede: Mgr. Veronika Roudná
psycholožka a psychoterapeutka

 

 

Hostující semináře

Centrum PÉXIS nabízí prostory pro pořádání seminářů jinými subjekty, které pak plně zodpovídají za obsah a organizaci akce.

 

tel.: 702 057 975
e-mail: info@pexis.cz